Úvod Komiksy O znovuzrození

Vítáme vás na stránce komiksového vesmíru Znovuzrození hrdinů DC. Je to největší český komiksový projekt.

I když jsou u nás komiksy čím dál populárnější, přesto vycházejí spíše kusově, v podobě určitých ochutnávek. Proto je projekt Znovuzrození tak unikátní. Jednak přináší velmi aktuální komiksové události a jednak českým čtenářům servíruje obrovský kus edičního plánu jednoho z největších komiksových vydavatelů na světě, nakladatelství DC. Zatím se vydavatelé čtenářům vždycky snažili představit jednoho hrdinu – teď přicházíme v podstatě s celým vesmírem. Fanoušci komiksů budou mít šanci sledovat nejen ty nejznámější hrdiny, ale i to, co se děje kolem nich. Touhle sérii už čeští komiksoví fanoušci dostanou podobně rozsáhlou nabídku, jako čtenáři američtí.

Ukázat komiksy

Je to zároveň i nový začátek pro nové čtenáře, ideální místo, kde mohou lidé začít se čtením těch nejslavnějších hrdinů. Není to ale nové převyprávění slavných událostí a počátků postav, jako spíš návrat k tomu zásadnímu, co dělá slavné postavy tak legendárními.

Na rekonstrukci superhrdinského světa si také nakladatelství DC vybralo ty nejlepší tvůrce. Kromě Geoffa Johnse (Znovuzrození), který momentálně dostal na starost i filmový vesmír, přišel malíř Jim Lee (Sebevražedný oddíl), uctívaný scenárista Tom King (Batman), Greg RuckaLiam Sharp (Wonder Woman), Dan Abnett (Aquaman) a spousta dalších hvězd.

Knihy se začaly objevovat pravidelně už od května 2018… a během dvou měsíců po zahájení vyšlo hned devět prvních dílů jednotlivých sérií! Následně pak vycházejí průměrným tempem dvě až tři knihy měsíčně – takže si jich budete moci přečíst až okolo třiceti za rok!

Vzhledem k rozsáhlosti projektu se povedlo i ve spolupráci s nakladatelstvím DC snížit cenu na 299 korun za knihu! Což je u komiksového titulu, který má tolik stránek a netiskne se pro několik zemí zároveň, neuvěřitelně přátelská cena.