Úvod Komiksy O znovuzrození

Vítáme vás na stránce komiksového vesmíru Znovuzrození hrdinů DC. Je to největší český komiksový projekt.

I když jsou u nás komiksy čím dál populárnější, přesto vycházejí spíše kusově, v podobě určitých ochutnávek. Proto je projekt Znovuzrození tak unikátní. Jednak přináší velmi aktuální komiksové události a jednak českým čtenářům servíruje obrovský kus edičního plánu jednoho z největších komiksových vydavatelů na světě, nakladatelství DC. Zatím se vydavatelé čtenářům vždycky snažili představit jednoho hrdinu – teď přicházíme v podstatě s celým vesmírem. Fanoušci komiksů budou mít šanci sledovat nejen ty nejznámější hrdiny, ale i to, co se děje kolem nich. Touhle sérii už čeští komiksoví fanoušci dostanou podobně rozsáhlou nabídku, jako čtenáři američtí.

Ukázat komiksy

Je to zároveň i nový začátek pro nové čtenáře, ideální místo, kde mohou lidé začít se čtením těch nejslavnějších hrdinů. Není to ale nové převyprávění slavných událostí a počátků postav, jako spíš návrat k tomu zásadnímu, co dělá slavné postavy tak legendárními.

Na rekonstrukci superhrdinského světa si také nakladatelství DC vybralo ty nejlepší tvůrce. Kromě Geoffa Johnse (Znovuzrození), který momentálně dostal na starost i filmový vesmír, přišel malíř Jim Lee (Sebevražedný oddíl), uctívaný scenárista Tom King (Batman), Greg RuckaLiam Sharp (Wonder Woman), Dan Abnett (Aquaman) a spousta dalších hvězd.

Knihy se začaly objevovat pravidelně už od května 2018… a během dvou měsíců po zahájení vyšlo hned devět prvních dílů jednotlivých sérií! Následně pak vycházejí průměrným tempem dvě až tři knihy měsíčně. V roce 2020 vstoupilo Znovuzrození hrdinů DC do nové éry.

Prvních pět svazků všech řad pořídíte za startovní slevu 299 korun! Od čísel šest už jsou ceny běžné, podle počtu stránek. Od čísel šest dochází také ke grafické změně obálek, která vychází z amerických originálů. Mizí logo Znovuzrození hrdinů DC, naopak se přidává logo hrdiny, zůstává bílá barva na hřbetu (na přání čtenářů) a číslování je jen uvnitř knih. S grafickými změnami mizí i rozdíly mezi klasickou edicí a Black edicí, která doposud vycházela exkluzivně pro síť knihkupectví Luxor.